65.pspr plní úlohy „Zelenej hranice“


65.pspr plní úlohy „Zelenej hranice“

V súvislosti so situáciou na Ukrajine, ktorá je našim východným susedom, je medzištátna hranica strážená a monitorovaná 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Monitorovaná je celá dĺžka zelenej hranice v stanovených úsekoch.

V rámci tejto skutočnosti v danom priestore vykonávajú vyčlenení príslušníci 65. prieskumného práporu Prešov podpornú činnosť Policajnému zboru SR. Pre tieto účely využívajú profesionálni vojaci 65.pspr rôzne technické prostriedky slúžiace na detekciu pohybu, pozorovanie a prieskum, čím prispievajú zamedzeniu nelegálneho prechodu osôb cez štátnu hranicu. Patria k nim hlavne seizmické senzory, detekujúce pohyb vozidiel a osôb; multifunkčné pozorovacie prístroje vybavené dennou a nočnou kamerou; rádiolokátory pre zachytenie pozemného a vzdušného cieľa a iné.


Príslušníci 65. prieskumného práporu Prešov počas nasadenia v teréne vykonávajú nepretržitú činnosť samostatne niekoľko dní, čo je hlavne v nepriaznivom počasí náročná úloha po fyzickej ako aj psychickej stránke.Autor: 65.pspr , Foto: 65.pspr - Dátum: 14.09.2022
Čítanosť: 3552
Verzia pre tlač

Skočiť na menu