Preskocit navigáciu

Prednášky pre študentov stredných škôl v Nitrianskom kraji


Prednášky pre študentov stredných škôl v Nitrianskom kraji

V priebehu dvoch marcových týždňov - v dňoch od 14. do 23. marca 2023 – vykonali príslušníci 11. brigády vzdušných síl v Nitre (11. bVzS NR) sériu prednášok na stredných školách v Nitrianskom kraji so zameraním na prezentáciu Ozbrojených síl Slovenskej republiky, informácie o možnostiach štúdia na Akadémií ozbrojených síl M. R. Štefánika a všeobecné informácie o povolaní profesionálneho vojaka.

Vyčlenení profesionálny vojaci a vojačky 11. bVzS NR navštívili Spojenú školu Slančíkovej 2, SPŠ strojnícku a elektrotechnickú, SPŠ stavebnú, SOŠ techniky a služieb v Nitre a tiež SOŠ chovu koní v Šali. Celkovo sa na tejto akcií zúčastnilo približne 550 študentov z nitrianskeho regiónu. Prednášky boli spojené s rozhovormi a praktickými aktivitami so zúčastnenými študentami.

Záver každej besedy sa niesol v duchu otvorenej diskusie a odovzdania spomienkových predmetov. Študenti získali nielen množstvo nových poznatkov a vedomostí, ale poniektorí aj odhodlanie v budúcnosti posilniť rady príslušníkov Ozbrojených síl SR.


Prednášky pre študentov stredných škôl v Nitrianskom krajiPrednášky pre študentov stredných škôl v Nitrianskom krajiPrednášky pre študentov stredných škôl v Nitrianskom krajiPrednášky pre študentov stredných škôl v Nitrianskom krajiPrednášky pre študentov stredných škôl v Nitrianskom krajiPrednášky pre študentov stredných škôl v Nitrianskom krajiPrednášky pre študentov stredných škôl v Nitrianskom krajiPrednášky pre študentov stredných škôl v Nitrianskom krajiPrednášky pre študentov stredných škôl v Nitrianskom krajiPrednášky pre študentov stredných škôl v Nitrianskom krajiPrednášky pre študentov stredných škôl v Nitrianskom krajiPrednášky pre študentov stredných škôl v Nitrianskom kraji

Autor: npor. Mgr. et Mgr. Mária Vilímková , Foto: 11. bVzS NR - Dátum: 30.03.2023
Čítanosť: 2403
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share