CEA (CONFERENCE OF EUROPEAN ARMIES)


CEA (CONFERENCE OF EUROPEAN ARMIES)

Future role of land forces in the deterrence and defense of the EURO-ATLANTIC AREA V dňoch od 21. do 23. júna 2023 sa konala v nemeckom horskom meste Garmisch-Partenkirchen konferencia pod názvom CEA – CONFERENCE OF EUROPEAN ARMIES, Future role of land forces in the deterrence and defense of the EURO-ATLANTIC AREA. Účastníkmi konferencie boli EUROPEAN ARMIES ako aj U.S.ARMY.

Po ubytovaní na americkej základni EDELWEISS LODGE and RESORT nasledovali bilaterálne rozhovory medzi veliteľmi pozemných síl pod názvom „Bilateral Engagements and Networkoing Oportunity“. Veliteľ pozemných síl generálmajor Ivan Pach spoločne s plukovníkom Romanom Majerčiakom (NG-5) a plukovníkom Rudolfom Jančim (NG-3) absolvovali prvý „Bilateral meeting“ s FINISH ARMY COMMANDER LTG VÄLIMÄKI. Druhý rozhovor bol realizovaný s HUNGARY LF COM BG Gaborom LŐRINCZOM. Posledné stretnutie v prvom dni bolo s DEPUTY ARMY INSPECTOR POLISH ARMY BG Jaroslawom GÓROWSKIM. Bilaterálne stretnutia s veliteľmi pozemných síl boli zamerané najmä na možnú spoluprácu v oblasti výcvikov na novo zavádzanú techniku ako aj na samotné cvičenia, ktoré sa plánujú organizovať. Za zmienku stojí cvičenie DRAGON24, ktoré v roku 2024 plánujú organizovať poľské Pozemné sily. Cvičenie DRAGON24 je plánované ako nové cvičenie, ktoré má nahradiť cvičenie ANAKONDA.

Na druhý deň konferencia pokračovala „MEETINGOM“ v konferenčnej miestnosti „GENERAL PATTON BALLROOM“, kde boli účastní všetci velitelia pozemných síl. Deň ukončili spoločnou večerou a samozrejme spoločnou fotkou. Posledný deň konferencie mal veliteľ Pozemných síl generálmajor Ivan Pach stretnutie s COS of the U.S.ARMY generálom Mc CONVILLE aj za prítomnosti plukovníka Majerčiaka a plukovníka Jančiho.

Konferencia bola zameraná na budúcu úlohu pozemných síl pri odstrašovaní a obrane EURO-ATLANTIC AREA. Konferencia dopadla nad očakávania, priniesla nové kontakty, prelomili sa „ICEBREAKER“ a samozrejme aj nové spolupráce medzi jednotlivými armádami či už v oblasti cvičení, výcvikov ale aj samotnej modernizácie techniky.

Na záver prikladám link na webovú stránku „ASSOCIATION OF THE UNITED STATES ARMY“, kde si môžete celý článok z konferencie prečítať. https://www.ausa.org/news/mcconville-us-european-allies-stronger-together


CEA (CONFERENCE OF EUROPEAN ARMIES)CEA (CONFERENCE OF EUROPEAN ARMIES)CEA (CONFERENCE OF EUROPEAN ARMIES)CEA (CONFERENCE OF EUROPEAN ARMIES)CEA (CONFERENCE OF EUROPEAN ARMIES)CEA (CONFERENCE OF EUROPEAN ARMIES)

Autor: Sek vel.PS , Foto: Sek vel.PS - Dátum: 23.06.2023
Čítanosť: 1178
Verzia pre tlač

Skočiť na menu