Preskocit navigáciu

Veliteľské zhromaždenie Veliteľa 2.bVzS


Veliteľské zhromaždenie Veliteľa 2.bVzS  

V priestoroch Kasární SNP vo Zvolene sa dňa 10. októbra 2023 uskutočnilo Veliteľské zhromaždenie veliteľa 2. brigády vzdušných síl Zvolen. Na zhromaždení sa zišli veliaci, riadiaci a vybraní odborní funkcionári zvolenskej brigády a podriadených jednotiek.

Veliteľské zhromaždenie začalo odbornou časťou, počas ktorej boli oboznámení s najdôležitejšími témami týkajúcimi sa modernizácie a projektov, ktoré ovplyvnia najbližší výcvikový rok. V rámci zhromaždenia veliteľ zvolenskej brigády plukovník Miroslav Mišovic zameral svoj prejav na vyhodnotenie splnenia úloh výcvikového roku 2022 – 2023 a skonštatoval, že aj v náročných podmienkach boli stanovené úlohy splnené.

Príslušníci 2. brigády vzdušných síl sa v minulom roku zúčastnili viacerých národných aj medzinárodných cvičení ako Baltic Warior, Uedem Awakening, Alertex, Saber Strike či súčinnostného cvičenia Záchrana 2023, ale i série cvičení Tatra Freedom.

Vyhodnotenia sa zúčastnil aj Veliteľ vzdušných síl OS SR generálmajor Róbert Tóth, ktorý vo svojom príhovore vyjadril poďakovanie príslušníkom zvolenskej brigády za dobre vykonanú prácu a za vynaložené úsilie a zodpovedný prístup k plneniu úloh. Rovnako vo svojom príhovore vyzdvihol obetavosť  a prácu príslušníkov brigády, ktorú  vynakladajú počas služieb v pohotovostnom systéme.

V rámci veliteľského zhromaždenia odovzdal veliteľ Vzdušných síl OS SR generálmajor Róbert Tóth medaile príslušníkom zvolenskej brigády za službu v pohotovostnom systéme Vzdušných síl OS SR.


Veliteľské zhromaždenie Veliteľa 2.bVzSVeliteľské zhromaždenie Veliteľa 2.bVzSVeliteľské zhromaždenie Veliteľa 2.bVzS

Autor: 2.bVzS , Foto: 2.bVzS - Dátum: 10.10.2023
Čítanosť: 2550
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share