Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Február 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728


Vyhlásenie o prístupnosti

Rotácia personálu v operácii Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku.


Rotácia personálu v operácii Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku.      Aj napriek nezlepšujúcej sa situácii s ochorením COVID-19, prebehla v operácii Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku obmena spôsobilosti nasadenej jednotky a s tým spojená rotácia personálu, zabezpečovaná príslušníkmi NCVD OS SR. Rotácia bola rozdelená na dve časti: železničná preprava techniky a letecká preprava personálu.

     Železničná preprava techniky prebehla v dňoch 3.12. až 10.12.2020. Nakládka techniky bola vykonaná v železničnej stanici v Michalovciach dňa 2.12.2020 a na ďalší deň nasledovala preprava do Litvy, kde bola vykonaná prekládka techniky na vozne, určené pre širokorozchodnú železnicu. 6.12. 2020 prebehla vykládka prepravovanej techniky v cieľovej stanici Garkálne, kde okamžite začala aj prvá fáza nakládky techniky, odchádzajúcej z operácie. Na ďalší deň bola naložená zostávajúca technika a začala sa železničná preprava do Litvy, kde 8.12.2020 opäť prebehla prekládka techniky. Odtiaľ pokračovala železničná preprava do železničnej stanice v Martine, kam dorazila 10.12.2020 v skorých ranných hodinách. Bezproblémovú železničnú prepravu po celý čas zabezpečovali dvaja príslušníci NCVD OS SR.

     Ďalší dvaja príslušníci NCVD OS SR medzitým v dňoch 3.12. a 10.12.2020 zabezpečovali na letisku Bratislava leteckú prepravu rotujúceho personálu, na ktorú sme tentokrát využili letecký prostriedok Airbus A-330 VOYAGER, patriaci Britskému kráľovskému letectvu (RAF).

     Rotácia personálu v operácii Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku v tejto neľahkej situácii opäť ukázala, aká dôležitá, pre úspešné zabezpečenie rotácie, je výborná spolupráca všetkých zainteresovaných a za to im patrí veľká vďaka.


Rotácia personálu v operácii Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku.Rotácia personálu v operácii Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku.Rotácia personálu v operácii Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku.Rotácia personálu v operácii Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku.Rotácia personálu v operácii Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku.Rotácia personálu v operácii Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku.Rotácia personálu v operácii Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku.Rotácia personálu v operácii Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku.Rotácia personálu v operácii Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku.Rotácia personálu v operácii Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku.Rotácia personálu v operácii Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku.Rotácia personálu v operácii Predsunutá prítomnosť v LotyšskuRotácia personálu v operácii Predsunutá prítomnosť v LotyšskuRotácia personálu v operácii Predsunutá prítomnosť v LotyšskuRotácia personálu v operácii Predsunutá prítomnosť v Lotyšsku

Autor: nrtm. Viliam UHRÍNEK , Foto: mjr. Ing. Ľ. PANÁČEK, kpt. Ing. P. KVOČKULIAK, npor. Ing. M. OBUCH, nrtm. V. UHRÍNEK - Dátum: 10.12.2020
Čítanosť: 452
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share