Odborné zhromaždenie špecialistov ženijných a EOD odborností


Odborné zhromaždenie špecialistov ženijných a EOD odborností

V dňoch 3. a 4. októbra 2012 sa na pôde ženijného práporu (žpr) v Seredi, za riadenia Odboru bojovej podpory operácií (OdBPO) Štábu pre operácie GŠ OS SR, uskutočnilo odborné zhromaždenie špecialistov ženijných a EOD odborností OS SR.

Odborné zhromaždenie, ktorého sa zúčastnilo 41 príslušníkov OS SR, otvoril a viedol náčelník odboru (OdBPO) plukovník Miroslav Fázik. Zamestnania sa zúčastnili aj veliteľ žprPS podplukovník Ľubomír Mrváň, zástupca veliteľa NC EOD major Štefan Zreničík, ako aj zástupca Pozemných síl OS SR podplukovník Dalibor Jelínek.

Cieľom zhromaždenia bolo oboznámiť špecialistov ženijných a EOD odborností s koncepciou rozvoja EOD, C-IED a ženijnej podpory, so stavom štandardizácie a implementácie Aliančných dokumentov, so stavom ženijných predpisov, so zmenami v operáciách MKM v súvislosti s 3. revíziou OPLAN NGŠ OS SR. Zároveň boli predstavené ženijné spôsobilosti jednotiek síl OS SR. Na záver zhromaždenia boli stanovené úlohy do ďalšieho obdobia a s výhľadom na roky 2014-2015.


Odborné zhromaždenie špecialistov ženijných a EOD odbornostíOdborné zhromaždenie špecialistov ženijných a EOD odbornostíOdborné zhromaždenie špecialistov ženijných a EOD odbornostíOdborné zhromaždenie špecialistov ženijných a EOD odbornostíOdborné zhromaždenie špecialistov ženijných a EOD odborností

Autor: mjr. Roland Bartakovics , Foto: nrtm. Ján Kecskés - Dátum: 04.10.2012
Čítanosť: 11894
Verzia pre tlač

Skočiť na menu