Preskocit navigáciu

Náčelníci GŠ prerokujú aktuálne témy NATO


Náčelníci GŠ prerokujú aktuálne témy NATO

Náčelníci generálnych štábov spojeneckých a partnerských krajín sa stretnú v dňoch 16. a 17. januára 2013 v Bruseli, aby prerokovali otázky operácií, spolupráce s partnerskými krajinami a transformácie Aliancie.

V rôznych formátoch budú najvyšší vojenskí predstavitelia diskutovať o operácii ISAF v období rokov 2013 až 2014, predpokladanom vývoji a účasti Aliancie v Afganistane po roku 2014 a o otázkach spojených s operáciou KFOR. V oblasti transformácie budú diskutovať o otázkach transformácie vojenských spôsobilostí po roku 2014 a o implementácii iniciatív Smart Defence a Connected Forces. Spolupráca s partnerskými krajinami bude oblasť, v ktorej upriamia pozornosť na spoluprácu Aliancie s Ruskom, zapojenie partnerov pri adresovaní novovznikajúcich bezpečnostných hrozieb a súčasnú bezpečnostnú situáciu v oblasti Stredomoria a severnej Afriky.

Slovenskú delegáciu povedie generálporučík Peter Gajdoš, vojenský predstaviteľ OS SR pri Vojenskom výbore NATO.Autor: OS SR - mjr. Viliam Sabovčík, Brusel , Foto: Ilustračné - Dátum: 15.01.2013
Čítanosť: 8614
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share