Preskocit navigáciu

Náčelník GŠ Vojtek: OS SR sa hlásia k odkazu SNP


Náčelník GŠ Vojtek: OS SR sa hlásia k odkazu SNP

Pri príležitosti 69. výročia Slovenského národného povstania a 21. výročia prijatia Ústavy Slovenskej republiky sa na Generálnom štábe OS SR v Bratislave uskutočnilo slávnostné zhromaždenie za účasti najvyších predstaviteľov Ozbrojených síl Slovenskej republiky (OS SR).

Pri príležitosti výročí týchto významných udalostí slovenských novodobých dejín náčelník odboru personálneho manažmentu Štábu pre podporu operácií GŠ OS SR plukovník Maroš Brláš prečítal rozkazy prezidenta Slovenskej republiky a hlavného veliteľa OS SR.

Náčelník Generálneho štábu OS SR generálporučík Peter Vojtek zároveň ocenil troch príslušníkov OS SR pamätnou medailou náčeníka Generálneho štábu Za vernosť OS SR I. a II. stupňa. Sedemnástim profesionálom a zamestnancom OS SR udelil Pamätnú medailu k 20. výročiu vzniku OS SR.

Historický vzdor počas SNP podľa Vojteka svojím charakterom vytvoril základ pre sebavedomý a dôveryhodný štát, ktorým dnes sme. „Už od začiatku sa príslušníci OS SR hlásia k odkazu SNP. Od vzniku Ozbrojených síl SR viac ako šesťnásťtisíc našich vojakov udržiavalo pokoj a bojovalo za mier v tridsiatich dvoch zahraničných operáciách, na troch kontinentoch sveta. Aj dnes štyristo pätnásť slovenských vojakov plní svoje náročné úlohy pri obrane mieru v zahraničných operáciách,“ povedal vo svojom príhovore generálporučík Vojtek.

Náčelník generálneho štábu v príhovore pripomenul aj význam 1. septembra. „Oslavujeme 21. výročie prijatia Ústavy Slovenskej republiky - míľnik, ktorý symbolizuje úsilie slovenského národa o vlastnú štátnosť. Ústava dala základné smerovanie našej mladej republiky. Dnes je naša krajina členom spoločenstva spolupracujúcich európskych demokratických štátov,“ dodal náčelník GŠ.

Pri príležitosti oboch významných sviatkov všetkým príslušníkom OS SR poďakoval za prácu a za profesionálny prístup k plneniu stanovených úloh.


Náčelník GŠ Vojtek: OS SR sa hlásia k odkazu SNPNáčelník GŠ Vojtek: OS SR sa hlásia k odkazu SNPNáčelník GŠ Vojtek: OS SR sa hlásia k odkazu SNPNáčelník GŠ Vojtek: OS SR sa hlásia k odkazu SNPNáčelník GŠ Vojtek: OS SR sa hlásia k odkazu SNPNáčelník GŠ Vojtek: OS SR sa hlásia k odkazu SNPNáčelník GŠ Vojtek: OS SR sa hlásia k odkazu SNPNáčelník GŠ Vojtek: OS SR sa hlásia k odkazu SNPNáčelník GŠ Vojtek: OS SR sa hlásia k odkazu SNPNáčelník GŠ Vojtek: OS SR sa hlásia k odkazu SNPNáčelník GŠ Vojtek: OS SR sa hlásia k odkazu SNP

Autor: KaNGŠ , Foto: MO SR - Ivan Kelement - Dátum: 02.09.2013
Čítanosť: 5695
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share