Preskocit navigáciu

Súťaž MO SR v bojovej streľbe v Lešti


Súťaž MO SR v bojovej streľbe v Lešti

V priestoroch Ústavu špeciálneho zdravotníctva a výcviku MO SR Lešť (ÚŠZV MO SR Lešť) sa 3. októbra uskutočnil už 9. ročník Súťaže MO SR v bojovej streľbe ozbrojených zložiek. Riaditeľ súťaže zástupca riaditeľa Ústavu špeciálneho zdravotníctva a výcviku MO SR podplukovník Branislav Benka vyzdvihol, že na súťaži sa zúčastnilo vyše 120 zástupcov z útvarov a zariadení ozbrojených síl, ale aj strelci z radov polície, colnej správy, či mestských polícií. Podľa neho si súťaž už získala štatút neoficiálneho majstrovstva Slovenska v bojovej streľbe.

Cieľom súťaže bolo preveriť úroveň pripravenosti súťažiacich v použití krátkej a dlhej služobnej zbrane a štandardného výstroja pri riešení simulovaných podmienok bojových situácií. Vždy ich riešili dvojčlenné družstvá. Ale súťaž pomohla aj porovnať strelecké zručnosti príslušníkov ozbrojených síl a ostatných ozbrojených zložiek. Hlavný rozhodca súťaže nadporučík Peter Karniš pripomenul, že súťaž a jej hodnotenie chceli čo najviac priblížiť bojovým podmienkam. A v neposlednom rade súťaž preverila aj psychickú odolnosť a taktické myslenie strelcov v stresových situáciách.

V komplexe strelecko-taktických trenažérov Jakub Village plnili úlohy v streleckých halách Auto-moto, A a C. Pokračovali v nich v objektoch bývalej Malej Moskvy, na bariérovej strelnici a v obytnom dome. Strelecké úlohy plnili streľbou z pištole a samopalu vzor 58. Napríklad v streleckej hale Auto–moto museli dvojice po útoku na vozidlo riešiť vzniknutú situáciu. Obmedzovalo ich v nej množstvo munície i vymedzené priestory. Navyše poškodené vozidlo museli odtlačiť za bariéry a po získaní ďalšej munície riešiť streleckú úlohu na dlhú vzdialenosť. Obdobne zaujímavé námety ich ale čakali aj v ostatných štyroch stanovištiach.

Všetky nástrahy súťaže v kategórii 9 mm pištole Makarov nakoniec najlepšie zvládla dvojica v hodnosti kapitán a rotný zo žilinského 5. pluku špeciálneho určenia pred dvojicou z levického mechanizovaného práporu, rotnými L. Hinzellerom a R. Cvengelom. V kategórii 9 mm Luger zvíťazili T. Poor a R. Lovecký zo zložiek ministerstva vnútra a v kategóŕii hostia S. Gomboš a P. Utrata. Putovný pohár Riaditeľa ÚŠZV MO SR Lešť napokon podplukovník Benka odovzdal dvojici T. Poor a R. Lovecký z MV SR. Vyzdvihol, že v tomto roku na súťaži privítali rekordný počet súťažiacich z útvarov a zariadení rezortu obrany.


Súťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v LeštiSúťaž MO SR v bojovej streľbe v Lešti

Autor: MO SR - Jozef Žiak , Foto: autor - Dátum: 04.10.2013
Čítanosť: 10521
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share