Preskocit navigáciu

Spomienka na generála Slunského


Spomienka na generála Slunského

Dňa 31. júla v popoludňajších hodinách sa na Ondrejskom cintoríne v Bratislave konala spomienka pri príležitosti výročia úmrtia brigádneho generála Jána Slunského.
Na spomienkovej aktivite sa zúčastnili starostka obce Hlohovec na Morave, predstavitelia Československej obce legionárskej, zástupca klubu generálov SR a predstavitelia ministerstva obrany a ozbrojených síl.
Brigádny generál Slunský patrí medzi menej známych generálov, ktorý sa podieľali na budovaní československej brannej moci po vzniku Československej republiky, neskôr pôsobil pri tvorbe horských jednotiek Československej armády. Na záver bohatej kariéry profesionálneho vojaka velil 18. pešej brigáde v Lučenci.
"Považujem za potrebné si uctiť generálov, ktorí stáli pri vzniku republiky a podieľali sa na slobode národa. Generál Slunský tejto myšlienke obetoval podstatnú časť svoje profesionálnej vojenskej kariéry," uviedol počas stretnutia 1. zástupca Náčelníka Generálneho štábu OS SR generálmajor Pavel Macko.


Spomienka na generála SlunskéhoSpomienka na generála SlunskéhoSpomienka na generála SlunskéhoSpomienka na generála SlunskéhoSpomienka na generála Slunského 2Spomienka na generála Slunského 2Spomienka na generála Slunského 2Spomienka na generála Slunského 2Spomienka na generála Slunského 3Spomienka na generála Slunského 3Spomienka na generála Slunského 3Spomienka na generála Slunského 3

Autor: OOd NGŠ , Foto: Mgr. František Trávniček - ČSOL Valtice - Dátum: 04.08.2016
Čítanosť: 4659
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share