Preskocit navigáciu

"Chudoba nie je nehoda. Stvorili ju ľudia a zničiť ju dokážu len svojou ľudskosťou."


V dobe od 1. novembra do 12. decembra 2016 bola na Ministerstve obrany a Generálnom štábe OS SR duchovnou službou vyhlásená zbierka šatstva pre ľudí bez domova. Zbierka sa konala pod záštitou Náčelníka generálneho štábu OS SR a do zbierky sa zapojilo množstvo pracovníkov ministerstva a príslušníkov Generálneho štábu. Nemalým príspevkom do zbierky prispeli aj príslušníci Čestnej stráže Prezidenta SR, ktorí pomáhali pri distribúcii humanitárnej pomoci. Spolu sa vyzbieralo zhruba 800 kilogramov šatstva. Keďže sa blížia Vianoce, spolu so šatstvom mnohí dobrodinci do zbierky prispeli aj hračkami a potrebami pre deti.
Aj touto cestou chceme tlmočiť poďakovanie milosrdných bratov a hlavne klientov z Domova sv. Jána z Boha v Bratislave za prejav solidarity, dobroty a spolupatričnosti, ktorú ste naplnili formou zimnej humanitárnej zbierky použitého šatstva pre ľudí na okraji spoločnosti.
Ďakujeme za pomoc, ktorá je v týchto časoch veľmi vzácna!Autor: duchovná služba GŠ OS SR , Foto: autor - Dátum: 22.12.2016
Čítanosť: 5972
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share