Preskocit navigáciu

Samostatný štábny nácvik naštartuje proces certifikácie NFIU


Samostatný štábny nácvik naštartuje proces certifikácie NFIU

V dňoch 14.-.16. 2. sa uskutočňuje Samostatný štábny nácvik Generálneho štábu Ozbrojených síl SR. Jeho témou bude implementácia postupov operačného plánovania podľa štandardov NATO na strategickej úrovni velenia OS SR a iniciovanie procesu certifikácie Styčného integračného tímu NATO (NFIU) vo Vajnoroch.
V úvodnom slove náčelník Generálneho štábu OS SR generál Milan Maxim uviedol: "Jedná sa o úvodnú výcvikovú aktivitu strategického stupňa, ktorej cieľom je naštartovať proces ktorého výsledkom bude certifikácia slovenského NFIU, ako aj implementácia procesov komplexného operačného plánovania. K tomu využijeme poznatky získané počas minuloročných výcvikových aktivít, čím zachováme kontinuitu prípravy OS SR."
V rámci štábneho nácviku sa príslušníci GŠ OS SR oboznámia so spôsobom výmeny spravodajských informácií, procesom a tvorbou vojensko-strategického hodnotenia situácie, procesom operačného plánovania podľa štandardov NATO a fázami plánovacieho procesu v tomto prostredí.
Samostatný štábny nácvik je jedným z prvých krokov v príprave série cvičení Slovenský štít 2017, v ktorom sa využijú poznatky z cvičení Slovenský štít 2016 a CMX 2016. Výsledkom štábneho nácviku bude najmä nastavenie postupov a procedúr, ktoré budú kľúčom k úspešnej certifikácii NFIU v máji tohto roku.
Úvod samostatného štábneho nácviku využil generál Maxim na ocenenie úsilia náčelníka odboru operačného plánovania plukovníka Gustáva Markoviča udelením disciplinárnej odmeny.


Samostatný štábny nácvik naštartuje proces certifikácie NFIUSamostatný štábny nácvik naštartuje proces certifikácie NFIUSamostatný štábny nácvik naštartuje proces certifikácie NFIUSamostatný štábny nácvik naštartuje proces certifikácie NFIUSamostatný štábny nácvik naštartuje proces certifikácie NFIU 2Samostatný štábny nácvik naštartuje proces certifikácie NFIU 2

Autor: OOd NGŠ , Foto: autor - Dátum: 14.02.2017
Čítanosť: 8364
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share