Preskocit navigáciu

COVID-19 – UPDATE – 7.4.2020 - Nasadenie síl a prostriedkov ozbrojených síl


COVID-19 – UPDATE – 7.4.2020 - Nasadenie síl a prostriedkov ozbrojených síl

Naďalej pokračujeme v plnení asistenčných úloh v prospech policajného zboru a plnení ďalších aktivít podľa schválených operačných plánov. Celkovo ste nás mohli vidieť na 35 hraničných priechodoch, 25 nemocniciach či v 4 karanténnych miestach. Všade tam naši vojaci plnili úlohy podľa rozhodnutia vlády a Ústredného krízového štábu Slovenskej republiky.
Naše kapacity sme využili pri zabezpečení testovania príslušníkov marginalizovaných komunít. Tu sme vykonali viac ako 200 odberov v 10 komunitách čím sme prispeli k monitorovaniu hygienicko-epidemiologickej situácie v rizikovom prostredí. Celkovo sme počas trvania tejto činnosti odobrali 560 vzoriek s jedným pozitívnym nálezom. Na základe požiadaviek ústredného krízového štábu sme pripravený po vykonaní kontroly vopred určených komunít pripravení v činnosti pokračovať.
Na základe rozhodnutia vlády sa od zajtra budeme spolu s príslušníkmi policajného zboru strať o dodržiavanie opatrení schválených vládou počas nadchádzajúcich Veľkonočných sviatkov.

Preto vyzývame občanov aby tieto opatrenia spojené s obmedzením pohybu rešpektovali a boli pripravení na vyžiadanie doložiť svoj pohyb vonku.Pre viac informácií sledujte naše sociálne siete:

Facebook: http://www.facebook.com/ozbrojenesily/

Instagram: http://www.instagram.com/ossr_sr/

Twitter: http://www.twitter/ArmadaSRAutor: OOd NGŠ - Dátum: 07.04.2020
Čítanosť: 6350
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share