Preskocit navigáciu

„Detské vojenské dobrodružstvo s Čestnou strážou prezidenta SR“


„Detské vojenské dobrodružstvo s Čestnou strážou prezidenta SR“

Dňa 21.marca sa na Základnej škole s materskou školou Za kasárňou 2 konalo podujatie s názvom „Detské vojenské dobrodružstvo s Čestnou strážou prezidenta SR“.

V rámci podujatia vystúpil galaprogram Čestnej stráže prezidenta SR, v ktorom naši príslušníci predviedli netradičné cviky s protokolárnymi zbraňami a taktiež ukážky sebaobrany. Neskôr sa žiaci mohli oboznámiť s výstrojou, výzbrojou Čestnej stráže prezidenta SR a vyskúšať si taktické maskovanie.

V rámci koncepcie prípravy obyvateľstva na obranu štátu bolo pre 6. ročník ZŠ pripravených 5 stanovíšť v spolupráci so Slovenským skautingom a Sekciou ľudských zdrojov MOSR.

Na jednotlivých stanovištiach žiaci plnili tímové úlohy, so zreteľom na spoluprácu, vnímavosť, vytrvalosť a vzájomnú podporu.

Deti strávili s našimi vojakmi a vojačkami dopoludnie plné zábavy, športu a vzdelávania.


„Detské vojenské dobrodružstvo s Čestnou strážou prezidenta SR“„Detské vojenské dobrodružstvo s Čestnou strážou prezidenta SR“„Detské vojenské dobrodružstvo s Čestnou strážou prezidenta SR“„Detské vojenské dobrodružstvo s Čestnou strážou prezidenta SR“„Detské vojenské dobrodružstvo s Čestnou strážou prezidenta SR“„Detské vojenské dobrodružstvo s Čestnou strážou prezidenta SR“„Detské vojenské dobrodružstvo s Čestnou strážou prezidenta SR“„Detské vojenské dobrodružstvo s Čestnou strážou prezidenta SR“„Detské vojenské dobrodružstvo s Čestnou strážou prezidenta SR“„Detské vojenské dobrodružstvo s Čestnou strážou prezidenta SR“„Detské vojenské dobrodružstvo s Čestnou strážou prezidenta SR“„Detské vojenské dobrodružstvo s Čestnou strážou prezidenta SR“„Detské vojenské dobrodružstvo s Čestnou strážou prezidenta SR“„Detské vojenské dobrodružstvo s Čestnou strážou prezidenta SR“„Detské vojenské dobrodružstvo s Čestnou strážou prezidenta SR“

Autor: čat. Monika KOVAČIKOVÁ , Foto: štbnrtm. Ján ŠTEFAN - Dátum: 21.03.2024
Čítanosť: 992
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share