Preskocit navigáciu

Čestná stráž OS SR pri slávnostnom zasadnutí k 20. výročiu Ústavy SR


Čestná stráž OS SR pri slávnostnom zasadnutí k 20. výročiu Ústavy SR
Významným medzníkom v novodobých dejinách Slovenska bolo prijatie základného dokumentu (zákona) štátu – Ústavy Slovenskej republiky. Je tomu už 20 rokov. Pri tejto príležitosti sa v historickej budove Národnej rady SR uskutočnilo slávnostné zasadnutie NR SR v prítomnosti najvyšších štátnych a ústavných predstaviteľov.
 
Jednotka Čestnej stráže OS SR Bratislava bola jednou z ústredných postáv na oslavách. Veliteľovi roty kapitánovi Petrovi Mikušovi sa dostalo cti niesť Ústavu SR, rovnako ako aj „jeho“ vojakom, vykonávať vojenské pocty na tomto mieste a tiež pri oslavách na Bratislavskom hrade, kde oslavy pokračovali.
 
S pocitom dobre odvedenej práce sa začali presúvať o 22. hodine na letisko Sliač, aby pokračovali v plnení ďalších úloh, konkrétne nácvikoch na slávnostné otvorenie Medzinárodných leteckých dní SIAF 2012.

Čestná stráž OS SR pri slávnostnom zasadnutí k 20. výročiu Ústavy SRČestná stráž OS SR pri slávnostnom zasadnutí k 20. výročiu Ústavy SRČestná stráž OS SR pri slávnostnom zasadnutí k 20. výročiu Ústavy SR

Autor: kpt. Dr. Richard SPIŠÁK , Foto: nrtm. Milan KULICH - Dátum: 01.09.2012
Čítanosť: 10455
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share